Dövme Kapatma Nasıl Yapılır?

Two businesspeople shaking hands, one with tattoos

Dövme Kapatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eski veya Kötü dövmeler ‘den kurtulmak kolay değildir. Birçok kapatılan dövmelere bakıldığında üzerinde hala eski dövmeye ait kalıntıları görebilirsiniz.

Eski veya beğenmediğiniz dövmeleriniz çok koyu ve karmaşık değilse çok rahat kapatılabilir. Kapatma işlemlerinde kişiye özel tasarım uygulamaktayız getirdiğiniz herhangi bir dövme modeli kapatmayabilir, fakat model üzerinde değişiklikler yapılarak en uygun şekilde uygulanır.

Koyu ve karmaşık dövmeleri bir veya iki defa lazer ile soldurup daha sonra kapatılacak dövmeye özel tasarım hazırlayarak dövmeniz yapılır. (Lazer ile soldurmamızın nedeni size daha temiz dövme yapmak istediğimizdendir.)

Birkaç Önemli Notlar;

  • Yeni uygulanacak dövme tasarımı, eski dövmenizden en az üç veya dört cm büyüklüğünde olur.
  • Eski dövmeniz çok karmaşık ve koyu ise siyah gölgeler bol kullanılacaktır.
  • Maalesef her istenilen tasarım her zaman kapatmamaktadır, istenilen model üzerinde birkaç değişiklikler olabiliyor.
  • Yeni dövme tasarımı dolu ve sağlam bir tasarım olacaktır. Boşluk olması pek mümkün değildir, bu yüzden maori dövmeler gibi dövme tasarımları çalışılmaz.
  • İnternette bulunan dövme flaşları dövme cover-up için işe yaramaz ama birkaç istisna vardır. Genellikle dövme kapatma cover-up tasarımları kişiye özel çizilmektedir.
  • Kırmızı, turuncu, sarı ve benzeri sıcak renkler yoğun olarak dövme kapatmalarda kullanılmamaktadır. Mor, mavi yeşil gibi serin renkler dövme kapatma işlemleri için en iyisidir.
  • Eski dövmeniz koyu ise dövme kapatma işlemi birkaç seans a bölünebilir..

Dövme kapatma tasarımları;

Dövme kapatma tasarımları için seçim yapmak zor olabilir. Sonuçta eski dövmenizden mutlu değilsiniz ve yeni yaptıracağınız dövmeden pişmanlık duymamalısınız. Tüyleri ve kanatları olan herhangi bir hayvan yâda mitolojik canavar tasarımları dövme kapatma için iyi bir seçimdir. Ayrıca bol soğuk renkli Asya ejderha dövmesi, koi balığı ya da yoğun ve koyu çalışılacak gölgeli balık olabilir. Biomechanic detaylı dövmelerde dövme kapatmak için iyi seçimler arasındadır.

Aşağıda ki formu doldurarak kapatmak istediğiniz dövmeyi gönderin sizi bilgilendirelim.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

+90 (212) 245 45 54 - +90 531 337 42 42

Bizi arayıp aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz.

info@inkcitytattoo.com.tr

Mail adresimize istediğiniz bir çizimi atabilir fiyat bilgisi veya detay alabilirsiniz.

Beyoğlu

İstiklal Cad. Meşelik Sok. No:3/C Beyoğlu / İstanbul