Dövme Yaptırdıktan Sonra Bakım İçin Neler Yapılır?

Two businesspeople shaking hands, one with tattoos

Dövme, yaptıranların hayatı boyunca taşıyacağı, kendini yansıtacağı; bakımı önemli olan, beden üzerine işlenen temsili bir aksesuardır. Hal böyle olunca hem vücut sağlığı hem de dövmenin sağlıklı ve canlı görünmesi büyük bir önem arz etmektedir. Bu yüzden dövme bakımı ile ilgili bir çok yöntem uygulanmaktadır. Öncelikli tavsiyemiz özenle seçtiğiniz dövme uygulayıcınızın bu konudaki önerilerini dikkate almanızdır. Şüphesiz ki dövmenin uygulandığı bölge bakım yöntemini etkileyebilecektir. Bu yüzden bakım ile ilgili sorularınızın karşılığını dövme uygulayacınızın vermesi en doğrusu olacaktır.

Yukarıda yapılan uyarılardan sonra dövme bakımında özen ve dikkat gerektiren bazı hususları sıralamak gerekirse;

+Dövme işlemi tamamlandıktan 2 saat sonra uygulanan bant ve bandajlar çıkartılmalıdır. Bu süre Uluslararası Sterilizasyon Standartları’na uygundur.

+Dövme işlemi uygulanan bölge antibakteriyel sabun ile yıkanmalı ve ılık dereceye yakın suyla durulanmalıdır. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra bölge yumuşak bir kağıt havluyla kurulanmalıdır.

+Yıkama işleminden sonra bakım kremi bölgeye çok az miktarda masaj yaparak uygulanır.Bu işlem gün içerisinde en az 3 kez uygulanmalıdır. Duş alınması gerektiği zaman,ılık ve kısa duşlar tercih edilmeli,duş jeli,şampuan gibi kimyasal maddelerin değmemesine özen gösterilmelidir.

+Aynı zamanda bu işlem 1 hafta-10 gün boyunca günde 2-3 saatte bir uygulanmalıdır.

+Kullanılan krem stüdyomuzdan temin edebileceğiniz Tattoo After Care veya eczaneden alabileceğiniz Bepanthen Plus kullanılmalıdır. Bu işlemin asıl amacı dövme yapılan bölgeyi nemli tutmak ve kurutmamaktır.

+Dövmenin canlı ve renkli görünmesi için dövme uygulanan bölge güneş ışınlarından direk etkilenmemelidir. Bölgede istenmeyen bir sonuca varmamak için yüksek faktörlü güneş kremi kullanılmalıdır.Ayrıca sollariumdan da mümkün oldukça uzak durulmalıdır.

+Güneş ve sollariumdaki ışınlar, cilde uygulanan dövme boyasının renk pigmentlerine zarar vermektedir.

+90 (212) 245 45 54 - +90 531 337 42 42

Bizi arayıp aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz.

info@inkcitytattoo.com.tr

Mail adresimize istediğiniz bir çizimi atabilir fiyat bilgisi veya detay alabilirsiniz.

Beyoğlu

İstiklal Cad. Meşelik Sok. No:3/C Beyoğlu / İstanbul