Piercing Uygulaması Hakkında

Girl-Red-Lips-Piercing-Vector-Art-printing-wall-poster-24-x32-wbp04887

Piercing uygulaması hakkında

Piercing ; cerrahi çelik, titanyum veya altın alaşımlı materyaller ile uygulanabilmektedir.

Uygulama , tabanca gibi bölgeyi zedeleyen, zarar veren aletler ile gerçekleştirilmemelidir.

İlk delim uygulamasında, bölgeye standarttan daha uzun bir piercing takılmaktadır. Çünkü insan vücudu birçok duruma tepki verdiği için bazı bölgelerde şişme meydana gelebilmektedir. Şişme gibi durumlarla karşılaşıldığında, eğer bölgeye takılan piercing standarttan daha uzun ise, bu uygulama bölgenin sıkışmamasını sağladığı için bakım uygulanmaya devam edildiğinde iyileşme sürecinde bir problem yaşamamanızı sağlayacaktır. Uygulamanın ardından 15-20 günlük süreç bakımla geçtikten sonra istediğiniz boyutta bir piercing ile bölgede değişim gerçekleştirilebilirsiniz.

Tabanca ve benzeri darbeye yönelik aletler piercing uygulanan bölgeyi deforme etmektektedir. Sonrasında iltihap oluşumunu desteklediği gibi, bölgenin geç iyileşmesine neden olmaktadır. Bu yüzden severek yaptırdığınız piercinginizi çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.

Piercing uygulaması iğne(İntraket) ile yapılmaktadır.

Piercingin sanıldığı ve korkulduğu gibi bir acısı yoktur. Uygulama profesyonel uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde, uygulama esnasında bölgenin uyuşturulmamasına rağmen acısız ve sağlıklı bir şekilde piercing delim işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

İğne(İntraket) uygulamasından insanların çoğunluğu korkmaktadır fakat aksine daha sağlıklı ve daha acısız bir yöntem olduğu için harici tabanca vs yöntemlerden uzak durulmalıdır.

Piercing uygulanırken acı verir mi?

Piercing uygulamasında ağız içi bölgesi hariç uyuşturma yapılmamaktadır. Soğutucu spreyler sanılanın aksine o bölgeyi uyuşturmadığı gibi, soğumaya dayalı bölgeyi sertleştirip uygulama esnasında deforme olmasına neden olmaktadır. Soğutucuyla deforme olan bölge geç iyileşeceği gibi uyuşturmadan yapılan uygulamadan daha çok acı ve rahatsızlık verecektir.

Anlık bir uygulama korkusu yüzünden soğutucu vb. maddelere baş vurmanızı önermiyoruz.

Piercing ugulanan bölgenin bakım ve iyileşim  sürecinde nelere dikkat edilmelidir?

Piercing uygulanan bölge temiz tutulmalıdır. Stüdyomuzda satılan Piercing after solüsyon veya Eczanelerden temin edilebilen Sterimar Okyanus Suyu  piercing yapılan bölgeye günde en az 5-6 kere uygulanmalı ve piercing temiz ellerle hafifçe oynatılmalıdır.

Uygulanan bölge günde 2-3 kez antiseptik sabunla yıkanmalı ve durulanmalıdır.

Piercing yapıldıktan sonra 15 gün havuza girilmemelidir fakat denize girebilmektedir. Hatta temiz bir bölgede denize girmek bu piercingin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

Ağız içi bölgesi piercingleri için günde 5-6 kere Tantum Ağız Gargarası kullanılması tavsiye edilmektedir. Uygulamanın ardından 2-3 günlük süreçte iltihap oluşumunu destekledikleri için mayalı yiyecek ve içecekler tüketilmemelidir. (Bira,şarap,süt,yoğurt,peynir vb).

Uygulama yapılan bölge ile ilgili daha detaylı ve genel bilgilendirme, uzman ekibimiz tarafından yapılacaktır.

 

+90 (212) 245 45 54 - +90 531 337 42 42

Bizi arayıp aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz.

info@inkcitytattoo.com.tr

Mail adresimize istediğiniz bir çizimi atabilir fiyat bilgisi veya detay alabilirsiniz.

Beyoğlu

İstiklal Cad. Meşelik Sok. No:3/C Beyoğlu / İstanbul