Read

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Dövmenin bulunduğu bölgeye ve sizin ne kadar İYİ iyileştirdiğinize göre 5 gün ile 3 hafta arasında değişir.
Bazı insanlarda diğerlerine göre daha uzun süre alır; vücudun bazı bölgelerinde iyileşme daha uzun sürebilir: alt bacak, el bileği, önkol, eller, vbg.

EVET! Dövmenin güneş yanığı gibi soyulması normaldir. Kaşımayın veya deriyi soymayın. Doğal olarak düşmeye bırakın. Bölgeyi nemlendirmek için losyon kullanın. “Soyulma” bir kaç gün içinde geçer. Losyonu günde 3-4 kez kullanın ve losyona bulamayın sadece ince bir tabaka sürün. Soyulma, pullanma, solukluk, kuruluk, bunların hepsi bu iyileşme aşamasını tanımlayan kelimelerdir.

Hayır bu normaldir. Ölü hücre dövme işlemi sırasında renklenmiş/boyanmıştır. Bu deri düşecek ve altındaki yeni deri yerini alacaktır. Dövme ilk bittiğinde ÇOK parlaktır. İyileşme döneminde solgun ve mat görünür. Dövmenin iyileşmesi tamamlandığında “rengin” geri geldiğini göreceksiniz.

Yapılan bölgeye göre değişim  göstermektedir . Ufak tefek genişlemeler dövmeyi çok etkilemez fakat dövmenin yapıldığı bölge simetrik değilse ve bu bölgede 3- 4 kat büyüme gerçeklesirse dövmede deformasyon görülebilir.

Dövmenin bakımıyla ilgili yaşanan sıkıntılarda dövmeye rötuş yapılabilmektedir fakat bu her bölgenin rötuş gerektirdiğini göstermemektedir. İyi bir bakım süreci geçirildiğinde, dövmeye rötuş yaptırmaya gerek kalmamaktadır. Eğer rötuş gerekiyorsa yaranın iyileşme sürecine ve durumuna göre uygulamadan 15-20 gün sonra rötuş yapılabilmektedir.

Eğer aklınızda‘Dövme yaptırayım,sıkılırsam sildiririm’ gibi bir düşünce var ise kesinlikle bu konuyu iyi düşünüp karar vermeniz gerekmektedir.Dövme geri dönüşü olmayan bir sanattır.Kapatmak veya sildirmek temiz sonuç almanıza yardımcı olmaz.Lazerle dövme sildirme işleminde tertemiz bir ten kalma garantisi yoktur.Bu işlem her tende farklılık gösterir.Lazerle dövme sildirme işlemi, eski veya kötü bir dövmeniz var  ve onu kapattırmayı düşünüyorsanız birkaç seans gidip, dövmenizin rengini soldurup kapama işleminin daha iyi sonuç vermesine yardımcı olmayı sağlar.

+90 (212) 245 45 54 - +90 531 337 42 42

Bizi arayıp aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz.

info@inkcitytattoo.com.tr

Mail adresimize istediğiniz bir çizimi atabilir fiyat bilgisi veya detay alabilirsiniz.

Beyoğlu

İstiklal Cad. Meşelik Sok. No:3/C Beyoğlu / İstanbul